Pošli to dál

Kamarád mi řekl, že se podíváme na nějaký film. Rozhodl jsem se pro motivační film, který dokáže člověka posunout kupředu. V průběhu mediálních záplav o Karlu Gottovi, davového šílenství a barev podzimu jsme si vybrali motivační film Pošli to dál.

Film je předlohou knihy Catherine Ryan Hyde v původním znění Pay It Forward. V překladu Pošli to dál.

Děj amerického snímku se odvíjí od neobvyklé situace. Novinář Chris Chandler přijde při policejní akci o své auto. Vzápětí mu zcela neznámý muž věnuje svého jaguára a nic za to nechce. Tato zdánlivě nepochopitelná akce však má svůj začátek před čtyřmi měsíci.

Tehdy malý Trevor nastoupil po prázdninách do sedmé třídy. Nový učitel, poznamenaný popáleninami na tváři, zadá žákům zvláštní úkol. Mají vymyslet způsob, jak změnit svět kolem sebe. Po dlouhém vymýšlení Trevor najde takový, který by mohl skutečně fungovat. Začne hned sám u sebe, když přivede k sobě domů bezdomovce Jerryho. Najde si ještě další “své” dva lidi, kterým chce pomoci. Místo díků by mohli poslat pomoc dál. Jenomže výsledky pokusu o nápravu okolí Trevora zklamou a ani se mu nepodaří dát dohromady osamělou matku se svým učitelem. Zdá se, že svět nemůže nikdy být lepší a takový, jaký by si přál. V komorním psychologickém snímku s výrazným morálním akcentem zazáří tři herecké osobnosti – Kevin Spacey, Helen Huntová a dětská herecká hvězda Haley Joel Osment, známý především ze snímku Šestý smysl.(oficiální text distributora)

Zdroj: CSFD.CZ

Jaký byl dojem z filmu? Musím říct, že naprosto skvělé. Film je připomínkou, že přirozená vlastnost pomáhat druhým nezanikla. Získat pocit z dobrého skutku. Zamyslíme se nad tím, kdo nám pomohl. Každý den udělejme jeden dobrý skutek.

Video

Ukázka filmu Pošli to dál

ZdrojE

  1. https://www.csfd.cz/film/5719-posli-to-dal/prehled/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *